Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český teplokrevník

Toto plemeno je v ČR nejrozšířenější.Český teplokrevník vznikl Obrazekpřipouštěním hřebců anglickýchplnokrevníků a plokrevníků na teplokrevné klisny.Tak vznikly plokrevné kmeny Furioso, Przeswit, North Star a daší.Od roku 1980 jsou všichni koně.kteří nemají v rodokmenu alespoň 50% krve anglického plnokrevníka,označováni jako čeští teplokrevníci.Plemeno je stále zušlechťováno anglickými plnokrevníky a různými teplokrevníky. Díky tomu mohou být mezi různými jedinci značné rozdíly v exteriéru i temperamentu. Výška v kohoutku kolísá mezi 155 až 180 cm.Nejčastějším zbarvením jsou hnědáci a ryzáci, vzácní jsou pouze strakáči. Koně tohoto plemene jsou vhodní pro všechny disciplíny. Nejvíce úspěšní jsou však v parkurovém skákání a v drezuře. Jsou také vynikajícími rekreačními koňmi. Jejich obliba stále stoupá díky jejich kldné povaze, sportovním schopnostem a cenové dostupnosti.

 

 

Holandský teplokrevníkObrazek

Holandský teplokrevník je inteligentní, poslušný, dobře ovladatelný a učenlivý kůň. Má přirozené nadání pro parkúr i drezúru.

 

 

 

 

 

 

Anglický plnokrevníkObrazek

Povaha těchto koní je obtížná, lekavá s nepřiměřenými reakcemi. Rádi a rychle běhají, ale neradi se zastavují. Jsou nervózní a svéhlaví. Potřebují zkušené jezdce, kteří je dokáží zvládnout. Pro dostihy je tato povaha nepostradatelná.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář